Drukuj

                                                                 VW-G

                                                                              Poradnik kupującego- Przegląd przedzakupowy

Niezależnie od tego jak bardzo spodoba ci się samochód, niezależnie od tego, od kogo chcesz go nabyć warto i należy dokonać jego sprawdzenia przed zakupem.

Samochody importowane


Wśród importowanych aut przeważają Volkswageny, sporo jest też Audi. Są to najczęściej auta 10 letnie, bywają jednak także młodsze. Rynek aut używanych jest coraz bardziej nasycony, stad też możemy liczyć na to, że trafi nam się samochód, który będzie miał mniej niż 3 właścicieli i będzie w stosunkowo dobrym stanie. Niestety, nie brakuje też nieuczciwych handlarzy, którzy kuszeni szybkim zyskiem zechcą wcisnąć nam prawdziwy bubel.
Nieuczciwy handlarz


Fotel kierowcy do VW Golfa IV można mieć już za 50 euro, wymienia się też gałkę zmiany biegów, zużytą kierownicę i dywaniki, na końcu cofa licznik i auto jest gotowe na przyjęcie nowego właściciela. Ten niczego nie podejrzewając cieszy się z okazji i bierze szrota „z pocałowaniem w rękę" a za kilka tygodni lub miesięcy zaczynają się prawdziwe problemy.
Książka serwisowa samochodu


Książka serwisowa to żaden argument. Za naszą zachodnią granica ciężko kupić choćby Volkswagena Passata z przebiegiem mniejszym niż 300 000, w Polsce wszystkie mają około 150-180 000 kilometrów w porównywalnym roczniku. Zaświadczenie w postaci serwisówki to często bezwartościowy świstek papieru, który bez większych problemów można podrobić.
„Wielokrotnie spotykaliśmy się z nieprawdziwymi danymi, najczęściej samochód przestaje być serwisowany po 2-3 latach i wszystko, co widzimy w książce po tym okresie jest zwyczajnie wymysłem."- mówi jeden z mechaników eCarService.

vw cabrio 002
„Błędem jest, że ufamy tym danym nie sprawdzając ich. Wykonując przegląd przedzakupowy w dobrej stacji kontroli można zweryfikować także poprawność dokumentów" dodaje pracownik serwisu z Warszawy.
Na co zwrócić uwagę przed zakupem
Wiele samochodów nie zasługuje nawet na to, żeby je oglądać. Jest to niejednokrotnie strata naszego czasu. Warto więc już na etapie rozmowy telefonicznej dowiedzieć się czy powłoka lakiernicza jest oryginalna, porcelana DUO czy też samochód był malowany. Dopytajmy też o numer VIN, nawet jeśli go nie sprawdzimy będziemy wiedzieć czy sprzedawca jest pewien swojego auta i poda nam symbole bez przeszkód. Na końcu ostatni wpis w książce i nazwa stacji, która go wykonała, krótki telefon i wiemy czy faktycznie auto było serwisowane.
Tuż przed zakupem
Doradzamy kontakt z punktem specjalizującym się w danej marce. Najlepiej umówić się na konkretną godzinę, diagnosta zarezerwuje wtedy spory zapas czasu i powie nam o wszystkich słabych punktach auta, poinformuje ile kosztowałyby ewentualne naprawy i czy to, co tak nam się spodobało nie jest zwyczajną skarbonką i workiem bez dna. Dzięki takiej wizycie nie dość, że zaoszczędzimy pieniądze w przyszłości, to jeszcze będziemy mieli możliwość raz jeszcze przenegocjować cenę.
„Dużo usterek jest niewidocznych na pierwszy rzut oka, niezbędne są narzędzia, których nikt z nas nie ma w domu. Niekiedy samochód wydaje się być w dobrym stanie, jednak po przetestowaniu go, choćby na podnośniku okazuje się, że zjada go korozja. Wielu naszym klientom udało się zaoszczędzić spore kwoty pieniędzy dzięki ich zapobiegliwości i naszej wnikliwej ocenie" – kontynuuje mechanik z eCarService na ulicy Długa 12 w Łomianki.


Zapraszamy więc wszystkich na przeglądy przedzakupowe, które pozwolą uniknąć przykrych niespodzianek i pomogą dokonać trafnego wyboru. Nie dajmy się oszukać nieuczciwym sprzedawcom i nie kupujmy tego, co wydaje się być prawdziwą okazją.

 

                                                                                                                                              

  • Samochody
  • Typy samochodów
Audi Q7 pierwszy luksusowy crossover
04 Cze, 2013

Audi Q7 to pierwszy luksusowy crossover Suv tej marki. Usportow

Ile kosztuje nowa Skoda Octavia?
05 Cze, 2013

Nie od dziś wiadomo, że samochody tej marki odróżniają si

Audi Kowalskiego
05 Lip, 2012

Kowalski jeździ Volkswagenem, nie gardzi też i Audi. Niezmie

                        Porady

Facebook Slide LikeboxStat4u

O nas

eCarService to niezależny serwis samochodowy przeznaczony dla klientów biznesowych oraz indywidualnych. Oferujemy usługi w różnych systemach realizacji i rozliczeń.

Jak nas odnaleźć